Zaczyna się remont mostu - grozi nam komunikacyjny paraliż?

20. sierpnia rozpocznie się remont mostu przez Liwę na drodze wojewódzkiej z Kwidzyna do Prabut. Prace miały zacząć się w lipcu, ale z powodu protestów termin przesunięto. Przeciwko tej decyzji zaprotestował samorząd gminy Kwidzyn.

Decyzja zamknięcia mostu nie został konsultowana z samorządem. Swój sprzeciw wyrazili także rolnicy, którzy w okresie żniw zostaliby praktycznie odcięci od punktu skupu zbóż znajdującym się w Górkach.

Reklama

- Otrzymaliśmy już pismo, że droga wojewódzka nr 521 zostanie nieodwołalnie zamknięta z powodu remontu mostu. Jest jednak szansa, że będzie można dojechać do miasta przez Dankowo. Firma, która buduje drogi osiedlowe w Rakowcu, buduje także małą obwodnicę dla Kwidzyna. Nie naciskamy, żeby koncentrowała się na zadaniach, które miała zrealizować dla naszej gminy. Chcemy żeby jak najszybciej uporała z budową małej obwodnicy i udrożniła jak najszybciej przejazd przez Dankowo. Wyjaśniałam mieszkańcom, że to bardzo ważne. Rozumieją to i będą cierpliwie czekali na zakończenie prac.

Jest szansa, że do końca sierpnia, przez Dankowo będzie można przejechać. Uczniowie, którzy pójdą do szkoły 1 września nie będą wówczas mieli problemu z dojazdami i związanymi z tym spóźnieniami. Mam nadzieję, że PKS dostosuje się do sytuacji i młodzież nie będzie miała problemów z dojazdem - mówi Ewa Nowogrodzka, wójt gminy Kwidzyn.

Zarząd Dróg Wojewódzkich na czas remontu, która potrwa ponad miesiąc wyznaczył objazdy. Z Prabut do Kwidzyna będzie można dojechać przez Licze, Ośno, Dubiel, Brachlewo oraz Tychnowy. Mieszkańcy Rakowca będą mogli dojechać przez Krzykosy do drogi krajowej nr 55 Grudziądz-Kwidzyn.

Przesunięcie terminu remontu mostu stało się możliwe dzięki wizycie w Kwidzynie wicepremiera Waldemara Pawlaka, którego mieszkańcy prosili o interwencję w tej sprawie.

Autor: (jk)

Źródło: Kurier Kwidzyński

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje