Reklama

Reklama

Aleksander Kwaśniewski dla "Rzeczpospolitej": "Komisja smoleńska to czysta polityka"

"Powołanie komisji do wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej to jest czysta polityka" – komentuje na łamach gazety były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

W rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem z "Rzeczpospolitej" Aleksander Kwaśniewski krytycznie odniósł się do ponownego podjęcia śledztwa smoleńskiego.

Reklama

"Żona generała Błasika powiedziała, że do tej pory byli karmieni kłamstwami pisanymi w Moskwie. To jest założenie, które będzie utrudniało relacje polsko-rosyjskie" - komentuje.

"Jeżeli celem komisji jest udowodnienie, że mamy do czynienia z zamachem przy udziale Moskwy, to konsekwencje polityczne takiego stanowiska mogą być fatalne" - ocenił były prezydent.

Kwaśniewski nie ma wątpliwości, że przed nową komisję smoleńską wezwany zostanie Donald Tusk. "Chodzi o to, żeby w tym wielkim show stworzyć akt oskarżenia wobec poprzedniej władzy" - stwierdził.

Były prezydent, komentując przyczyny katastrofy, zadał również pytanie, dlaczego "prezydent [Lech Kaczyński], gdy dowiedział się o tym, że jest mgła, nie podjął jednej słusznej decyzji o poczekaniu na poprawę pogody".

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: Aleksander Kwaśniewski | Smoleńsk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne