Reklama

Reklama

"DGP": Uczniowie wracają do szkół. Co w przypadku ogniska wirusa?

Od września uczniowie wrócą do szkół. Co jednak, gdy pojawi się ognisko koronawirusa? O sprawie pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Samorządy nie muszą martwić się, jak w sytuacji panującej pandemii zachować reżim sanitarny w szkołach. Resort edukacji nie zamierza utrzymywać limitów 12 uczniów na oddział ani wprowadzać systemów zmianowych - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Reklama

Co do zasady od września do szkół wrócą wszyscy uczniowie, a dopiero wtedy, gdy pojawi się ognisko koronawirusa, dyrektor zdecyduje o przejściu na zdalne kształcenie - po zasięgnięciu ewentualnej opinii kuratora oświaty. Minister Dariusz Piontkowski w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" ocenił, że to najbardziej rozsądne rozwiązanie, które pozwoli na szybkie działanie na szczeblu lokalnym.

Takie rozwiązanie wymaga jednak zmiany przepisów. Obecnie bowiem sanepid może nakazać zamknięcie palcówki, jeśli pojawi się koronawirus, ale nie może decydować o kontynuowaniu nauki w innej formie. To kompetencja Ministerstwa Edukacji Narodowej. Tymczasem według obowiązujących przepisów minister może takie decyzje podjąć wobec całego kraju lub województwa, a nawet gminy. Nie ma jednak upoważnienia do zawieszania konkretnej placówki.

Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje