Reklama

Reklama

Dulkiewicz dla "Rz": To cyrk wykorzystywany do walki politycznej

"W Gdańsku do wycieku doszło na mniejszą skalę i politycy PiS również próbowali robić politykę na awarii tuż przed wyborami samorządowymi" – stwierdziła w rozmowie z "Rzeczpospolitą" prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Jak dodała, dziś w jej mieście na ma śladu po skutkach awarii.

O to, jakim problemem może być wyciek warszawskich ścieków do Zatoki Gdańskiej, pytał prezydent Gdańska dziennikarz "Rzeczpospolitej" Jacek Nizinkiewicz.

Reklama

"Jestem w kontakcie z prezydentem Warszawy. Pracuje gdańskie biuro zarządzania kryzysowego. Służby się zebrały. Nie wiemy wciąż, ile wyciek będzie trwał. Z sytuacją musi sobie poradzić Warszawa i załatać dziurę w kolektorze. Gdańsk jest w pewnej odległości od Warszawy. Wisła ma dzisiaj bardzo niski poziom wody i nie wiadomo, ile zanieczyszczeń dopłynie do naszej zatoki" - powiedziała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Zaznaczając, że wody również oczyszczają się naturalnie. 

"Służby pracują i liczymy na to, że do katastrofy nie dojdzie" - dodała.

Prezydent nie podoba się, w jaki sposób politycy partii rządzącej odnoszą się do zaistniałej sytuacji.

"W Gdańsku do wycieku doszło na mniejszą skalę i politycy Politycy PiS również próbowali robić politykę na awarii tuż przed wyborami samorządowymi. To niegodne. Za rządów PiS ściąga się do Polski rekordową ilość śmieci, a pieniądze unijne, 30 miliardów złotych, na program "Czyste Powietrze", stoją pod znakiem zapytania. Mało wiarygodnie brzmi troska PiS o sytuację ekologiczną w stolicy" - uważa Dulkiewicz.

"Awarie się zdarzają, wcześniej przed modernizacją oczyszczalni ścieków 'Czajka' w 2012 roku do Wisły wpadały podobne nieczystości co dzisiaj. To co dzieje się teraz w Warszawie z komentarzami polityków PiS-u, to cyrk wykorzystywany do walki politycznej. Podobną sytuację przeżywaliśmy w Gdańsku. W Gdańsku nie ma śladu po skutkach awarii" - zapewniła prezydent.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje