"Dziennik Zachodni": Kutz na listach Europy Plus?

Czy Europa Plus otrzyma mocne wsparcie na swoich listach wyborczych do Parlamentu Europejskiego na Śląsku - zastanawia się "Dziennik Zachodni", któremu Kazimierz Kutz zdradził, że otrzymał ofertę startu do PE i głęboko się nad nią zastanawia.

- Europa Plus? Chodzą koło mnie, jest taka propozycja i teoretycznie mój start z ich list jest możliwy, choć jeszcze decyzji nie podjąłem  - zastrzega Kutz.

Reklama

Oni chcą mojego poparcia, ale ja mam swoje warunki - mówi reżyser, precyzując, że właściwie jest jeden - w programie Europy Plus musi znaleźć się mocno osadzona sprawa Górnego Śląska: problemu związanego ze śląską tożsamością czy np. nowelizacją ustawy o mniejszościach narodowych.

Start Kutza do europarlamentu oznaczałoby poddanie weryfikacji wyborców najsilniejszych marek politycznych w regionie. Bowiem jego konkurentami będą na pewno Jerzy Buzek, który tradycyjnie jest numerem jeden listy Platformy Obywatelskiej, i Adam Gierek, startujący dotychczas z list koalicji SLD-UP - stwierdza "Dziennik Zachodni".

Dowiedz się więcej na temat: Kazimierz Kutz | Europa Plus | nowa partia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje