"Fakt": Andrzej Duda nie mianuje generałów jesienią

Prezydent Andrzej Duda nie zamierza ustępować w sporze z Antonim Macierewiczem. Jeżeli szef resortu obrony nie wycofa się z postępowania w sprawie ważnego oficera z Biura Bezpieczeństwa Narodowego i reformy systemu dowodzenia, Duda w najbliższym czasie nie mianuje nowych generałów – ustalił dziennik.

Jak dowiedziała się nieoficjalnie dziennikarka "Faktu" Magdalena Rubaj, prezydent Duda zadecydował, że jeśli Macierewicz nie wycofa się z postępowania sprawdzającego wobec generała Jarosława Kraszewskiego, dyrektora Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, postępu w stosunkach Pałacu Prezydenckiego z MON nie będzie.

Reklama

Jak donosi gazeta, to nie jedyna kość niezgody między Dudą a szefem MON. Jest jeszcze reforma systemu dowodzenia armią. Macierewicz chce, by wzmacniała jego pozycję. Oczywiście kosztem głowy państwa.

"To jest nie do przyjęcia i dlatego prezydent 15 sierpnia tak mocno w przemówieniu mówił o swej roli zwierzchnika sił zbrojnych" - tłumaczy jeden z prezydenckich ministrów.

Więcej w "Fakcie".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje