"Gazeta Wyborcza": Piotr Duda z "Solidarności" zastąpi Jarosława Kaczyńskiego?

Czy ostatnia aktywność Piotr Dudy z "Solidarności" ma związek z planami wystawienia przez związek własnych list do wyborów parlamentarnych? Mówi się też o ambicjach działacza zastąpienia Jarosława Kaczyńskiego w PiS.

W PiS krążą plotki, że "Solidarność" chce wystawić własne listy do Sejmu i dlatego lider związku Piotr Duda tak się ostatnio uaktywnił - pisze "Gazeta Wyborcza".

Reklama

Jeden z polityków partii Kaczyńskiego uważa natomiast, że w ten sposób Duda chce wywalczyć dla działaczy związku lepsze miejsca na listach do wyborów parlamentarnych.

Inne spostrzeżenia ma kancelaria premier Ewy Kopacz. Według PO, Duda chce zintensyfikować protesty społeczne i dzięki temu wybić się na lidera opozycji.

"Duda liczy, że jeżeli Kaczyński przegra kolejne wybory, to PiS może zacząć szukać nowego lidera. Wtedy on będzie gotów stanąć na czele partii" - komentuje współpracownik Kopacz.

Inny powód aktywności Dudy to chęć osłabienia rządu i wynegocjowanie od PiS większej liczby miejsc na listach wyborczych dla działaczy "Solidarności".

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Duda | 'Solidarność'

Reklama

Reklama

Reklama