"GPC": Przestępstwa nieletnich imigrantów w Niemczech

Niemal co trzeci Niemiec boi się wzrostu liczby przestępstw popełnianych przez imigrantów - wynika z sondażu niemieckiej telewizji publicznej ZDF, o którym pisze w czwartek "Gazeta Polska Codziennie". Obawy te nie są bezzasadne, potwierdzają je statystyki policyjne.

Waldemar Maszewski przywołuje raport funkcjonariuszy z Bremy, którzy przyznali, że w ostatnich tygodniach "zdecydowanie wzrosła tak zwana drobna przestępczość wśród nieletnich uchodźców". To napady, kradzieże, ale też ciężkie uszkodzenia ciała.

Reklama

Sporo problemów z małoletnimi imigrantami pochodzącymi z Bliskiego Wschodu i Afryki mają również policjanci w innych niemieckich miastach, m.in. w Hamburgu i Kilonii.

Ataki na uczennice szkoły zawodowej

W Hamburgu, czytamy w artykule, specjalnym nadzorem policyjnym objęto żeńską zawodową szkołę dla pielęgniarek. W ostatnim czasie odnotowano osiem ataków na tle seksualnym na uczennice tej placówki.

Opis sprawców za każdym razem był podobny: młodzi mężczyźni "o wyglądzie sugerującym pochodzenie arabskie lub północnoafrykańskie".

Więcej w "Gazecie Polskiej Codziennie".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy