Reklama

Reklama

"GPC": Skazany notariusz z Poznania unika więzienia

Ceniony i szanowany notariusz z Poznania Wojciech C. ma dziś na koncie wyrok skazujący. Od dwóch miesięcy powinien przebywać w więziennej celi, aby odsiedzieć karę. Nadal jednak cieszy się wolnością - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

W Wielkopolsce przez lata bezkarnie działała szajka, która ludziom z problemami finansowymi udzielała pożyczek - pod warunkiem posiadania nieruchomości: mieszkania, domu, działki rekreacyjnej czy chociażby rolniczych hektarów. Niestety, umowy były tak skonstruowane, że ofiary procederu traciły dobytek. Doszło do wielu dramatów - pisze Grzegorz Broński na łamach "GPC".

Reklama

Jednym z oskarżonych i skazanych w tej sprawie jest Wojciech C., który zgodnie z orzeczeniem, miał trafić do więziennej celi na rok i dziesięć miesięcy. Wyrok jest prawomocny. Od tamtej pory minęło jednak ponad pół roku, a skazany notariusz wciąż jest na wolności. Jak podaje gazeta, otrzymał wezwanie to stawiennictwa w Areszcie Śledczym w Poznaniu, ale nie wykonał polecenia wymiaru sprawiedliwości.

Więcej w "Gazecie Polskiej Codziennie".

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy