Reklama

Reklama

"GW": Andrzej Zybertowicz będzie doradzał Andrzejowi Dudzie

Do Pałacu Prezydenckiego wraca Andrzej Zybertowicz. Ma objąć stanowisko doradcy szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego i prezydenta Andrzeja Dudy - informuje "Gazeta Wyborcza".

Socjolog z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu był już doradcą do spraw bezpieczeństwa premiera Jarosława Kaczyńskiego, a następnie Lecha Kaczyńskiego. Proponował reformę Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Reklama

"Gazeta Wyborcza" podaje, że Andrzej Zybertowicz jest znany z krytycznych słów kierowanych pod adresem prawicy. "Mamy zbyt dużą skłonność do defetyzmu, nadmiernej podejrzliwości, pochopnego wyciągania wniosków. Nie doceniamy obecnej jeszcze, dostępnej przestrzeni wolności - łatwiej nam dostrzec ograniczenia niż szanse" - cytuje wypowiedź socjologa dziennik.

W 2014 roku Andrzej Zybertowicz starał się o mandat do Parlamentu Europejskiego, ale ostatecznie go nie zdobył. Gazeta przypomina, że "podpadł" w tym czasie prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu publikacją, która ukazała się na łamach tygodnika "wSieci".


Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy