Reklama

Reklama

Kim jest mecenas Rogalski?

Mecenas Rafał Rogalski to człowiek, który nie pojawił się nagle po katastrofie smoleńskiej, ale krok po kroku, ramię w ramię z politykami Prawa i Sprawiedliwości rozwijał swoją karierę. Kiedy Rogalski ledwo wiązał koniec z końcem, rękę wyciągnął do niego ówczesny minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Przez kilka ostatnich dni - z oburzeniem - politycy PiS głowili się nad tym, skąd wziął się Rafał Rogalski? Dopiero Adam Hofman rozwiązał całą zagadkę, wskazując palcem na Zbigniewa Ziobrę jako tego, który zapoczątkował karierę byłego pełnomocnika Jarosława Kaczyńskiego - pisze "Super Express".

Reklama

Cała historia ma swój początek latem 2007 roku, kilka miesięcy przed wyborami parlamentarnymi. Rogalski był wówczas początkującym radcą prawnym. Z powodu małej ilości zleceń trudno mu było związać koniec z końcem. Dodatkowo zmagał się z chorobą  nowotworową, co sprawiło, że poszukiwał spokojnej i bezpiecznej pracy. W końcu udało mu się ją znaleźć.

Dzięki poleceniu przez kolegę ze studiów, został zatrudniony w Ministerstwie Sprawiedliwości, na którego czele stał Zbigniew Ziobro - przypomina "Super Express".

W gabinecie ministra odpowiadał za analizowanie pism od ludzi, którzy skarżyli się na prokuraturę i wymiar sprawiedliwości.

Kariera Rogalskiego w Ministerstwie Sprawiedliwości nie trwała jednak długo. Jesienią 2007 roku PiS przegrało wybory, a Ziobro odszedł z resortu. Mimo tego, dzięki pracy u boku Ziobry, Rogalski został adwokatem i stał się pierwszym w Polsce specjalistą od stalkingu, czyli natrętnego nękania.

Dodatkowo zaczął być kojarzony ze sprawami polityków PiS, m.in.: występował w procesie doktora G. oraz został wynajęty przez Kancelarie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w sprawie przeciwko Januszowi Palikotowi i Stefanowi Niesiołowskiemu w 2008 roku.

Obecnie w PiS nie ma już Ziobry, a Rogalski nie jest już pełnomocnikiem Jarosława Kaczyńskiego. Co więcej, Rogalski krytykuje polityków partii, z której wywodzili się jego klienci.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: Mecenas Rafał Rogalski | adwokatura | dyscyplinarka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje