"Nasz Dziennik": Kempa idzie na wojnę z gender

"Jestem świadoma, że idę na potężną wojnę" - mówi "Naszemu Dziennikowi" wiceprzewodnicząca KP Solidarna Polska Beata Kempa, która ustaliła już zasady i regulamin powoływanego przez siebie zespołu parlamentarnego "Stop Gender".

Posłanka ma nadzieję, że zgromadzi w zespole parlamentarzystów różnych opcji politycznych, zainteresowanych zwalczaniem negatywnego wpływu ideologii gender na polską rodzinę.

Reklama

Podstawowym celem zespołu ma być sukcesywne diagnozowanie, gdzie takie niepokojące sytuacje maja miejsce, ustalanie podmiotów, które wprowadzają programy gender do szkół, przedszkoli, na uczelnie. Finalnym efektem ma być przedstawienie rozwiązań legislacyjnych, czyli konkretnych projektów ustaw, które musiałby podjąć rząd, a które dotyczyłyby ochrony praw tradycyjnej rodziny i aktywnego wspierania polityki rodzinnej przez państwo.

Kempa zamierza proponować posiedzenia wyjazdowe zespołu, najpierw do dużych miast. Będzie także akcja mająca na celu "pokazanie rządowi, że to, co wpuścił tylnymi drzwiami, a teraz próbuje wykpiwać czy bagatelizować, jest jak najbardziej jego odpowiedzialnością".

Dowiedz się więcej na temat: gender | Beata Kempa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje