"Nasz Dziennik": Paragraf na bluźnierców

Do Prokuratora Generalnego trafi zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby realizujące pokazy "Golgota Picnic", zapowiada "Nasz Dziennik".

Pos. Małgorzata Sadurska (PiS) powiedziała gazecie, że stanie się to na podstawie art. 196 kodeksu karnego, który penalizuje obrazę uczuć religijnych i zniesławianie przedmiotów czci kultu religijnego.

Reklama

"Reżyser Rodrigo Garcia publicznie wyznał, że jego sztuka ma na celu obrażać. Ale w Polsce za obrazę uczuć religijnych jest konkretny artykuł kodeksu karnego" - dodała parlamentarzystka.

Posłowie będą żądali od Prokuratora Generalnego, by sprawdził, przesłuchał i podał informację, kto z imienia i nazwiska brał udział w tych "eventach", pisze "NDz".

Jak zapewnia Andrzej Jaworski (PiS), przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski, zawiadomienie trafi do prok. Seremeta na początku tygodnia i będzie tak skonstruowane, by instytucje i osoby, które wzięły udział w projekcjach sztuki, musiały się z tego wytłumaczyć.

Dowiedz się więcej na temat: 'Golgota Picnic'

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy