"Rz": Autostop ma coraz więcej zwolenników

Autostop wciąż cieszy się w Polsce popularnością. Z tej formy podróżowania korzystają zarówno młodzi jak i starsi. Najwytrwalsi potrafią "za jeden uśmiech" zwiedzić nie tylko Polskę i Europę, ale nawet inne kontynenty - podaje "Rzeczpospolita".

To jest wciąż najtańszy sposób podróżowania, ale jego formuła nieco się zmienia - wskazuje Michał Cessanis, podróżnik i dziennikarz "National Geographic Traveler".

Reklama

I choć autostop ma coraz więcej zwolenników, to ma już trochę inny charakter niż dawniej. To już nie styl życia, ale rodzaj imprezy, w której warto wziąć udział - zauważa "Rz".

Właśnie z potrzeby przeżycia przygody i udziału w zabawie tak dużą popularnością cieszą się autostopowe zawody. Polegają na tym, że w tym samym momencie wyrusza z jednego miasta grupa uczestników i wygrywa ten, kto dotrze do wyznaczonego celu pierwszy.

Jedną z największych wad autostopu jest ryzyko związane z podróżowaniem w obcym towarzystwie.

Jak jednak wskazuje Cessanis, przyczyniło się to do coraz większej popularności serwisów kojarzących ze sobą kierowców i autostopowiczów. Tam mogą znaleźć sprawdzoną, zaufaną i pewną osobę - mówi podróżnik.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje