"Rz": Wielkie czystki w urzędach

W urzędach trwają wielkie czystki. Wypowiedzenia i dyscyplinarki są wręczane od Słupska do Zakopanego - podaje "Rzeczpospolita".

Starych pracowników pozbywa się między innymi nowy prezydent Słupska Robert Biedroń. Dyscyplinarne zwolnienie wręczył on związkowcowi NSZZ Solidarność. Co ciekawe, zwolniony ma duże szanse na wygraną w sądzie pracy, bo doszło do poważnego naruszenia procedur. 

Reklama

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", stawiane związkowcowi zarzuty nie mogły stanowić podstawy do  dyscyplinarki, a samo rozstanie przeprowadzono bez konsultacji ze związkiem zawodowym. 

Biedroń nie jest jednak w swych działaniach odosobniony. Za jego przykładem podążają także włodarze innych miast. Czystki trwają między innymi w urzędach we Włocławku, Zakopanem, Końskich czy w Warszawie.

Co więcej, prawdziwe zmiany dopiero przed nami. Roszad należy spodziewać się także w zarządach i  radach spółek komunalnych oraz na stanowiskach kierowniczych w placówkach medycznych i oświatowych - podsumowuje "Rzeczpospolita". 

Więcej we wtorkowym wydaniu "Rzeczpospolitej"

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje