Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Biernacki na pomoc rodzinie

Minister sprawiedliwości Marek Biernacki ustanowił pełnomocnika do spraw Konstytucyjnych Praw Rodziny, dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Została nim Anna Andrzejewska, jedna z inicjatorek powstania Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" i wieloletnia działaczka organizacji zajmujących się sprawami rodziny. Oficjalnej nominacji na stanowisko można spodziewać się w przyszłym tygodniu, twierdzi gazeta. Obok Andrzejewskiej w resorcie zostanie powołany cały zespół - od 3 do 8 osób specjalizujących się w polityce rodzinnej.

Reklama

Z informacji "Rz" wynika, że nowa pełnomocnik zajmować się będzie przede wszystkim przypadkami nadmiernej, i nie do końca oczywistej, ingerencji władzy w rodzinę. Andrzejewska ma być osobą, która spojrzy na sprawę nie z punktu widzenia konkretnego przepisu, ale z "ludzkiego" punktu widzenia.

Do zadań pełnomocnika należeć będzie także stworzenie platformy współpracy między resortem a organizacjami pozarządowymi zajmującymi się rodziną oraz między kuratorami sądowymi a pracownikami socjalnymi. Zajmie się również przeglądem obowiązującego prawa pod kątem jego wpływu na rodzinę.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: pełnomocnik | rodzina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne