"Rzeczpospolita": Budowa rządu Morawieckiego trwa. Padają kolejne nazwiska

- Premier Mateusz Morawiecki cały czas kompletuje gabinet mimo przerwy świątecznej. Ostatecznych decyzji jeszcze nie ma - informuje we wtorkowym wydaniu "Rzeczpospolita", powołując się na rozmówców z PiS.

Według informacji "Rzeczpospolitej", nowy kształt gabinetu Morawieckiego rozstrzygnie się podczas zaplanowanego na ten tydzień posiedzenia władz PiS.

Z doniesień dziennika wynika, że Mariusz Chłopik, jeden z odpowiedzialnych za udane kampanie wyborcze PiS w 2015 r., przejdzie do Centrum Informacyjnego Rządu.

Typowany do odejścia szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk ma pozostać na stanowisku. Jego ministerstwo zostanie jednak okrojone. Z rządem nie pożegna się też minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

Reklama

Ministerstwo Cyfryzacji nie zostanie zlikwidowane, ale odwołana zostanie jego szefowa - Anna Streżyńska. Zmieni się również minister środowiska - za Jana Szyszko typowany jest Henryk Kowalczyk - informuje "Rzeczpospolita".

Zmiany obejmą też Ministerstwa Rozwoju i Finansów, którymi przewodzi na razie Mateusz Morawiecki. 

Z ustaleń "Rzeczpospolitej" wynika również, że objęcie przez Krzysztofa Szczerskiego funkcji szefa MSZ wcale nie jest już takie pewne. Poszukiwania zastępcy Witolda Waszczykowskiego może opóźnić cały proces rekonstrukcji - informuje dziennik. 

Jeden z polityków PiS ujawnił w rozmowie z "Rzeczpospolitą", że gdyby doszło do dymisji Antoniego Macierewicza, to stanowisko szefa MON mógłby objąć Mariusz Błaszczak. 

Dziennik informuje też, że może dość do dymisji ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła. Kluczowy okaże się rozwój sytuacji w służbie zdrowia i sprawa wypowiadania przez lekarzy klauzuli opt-out.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy