"Rzeczpospolita": Sprzątanie po Bonim

Szykuje się potężna reorganizacja resortu administracji i cyfryzacji - ustaliła "Rzeczpospolita".

Minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski przygotowuje poważne zmiany w kierowanym przez siebie resorcie. Poszerzone kompetencje ma otrzymać dotychczasowy wiceminister Roman Dmowski, z resortem ma się pożegnać wiceminister Andrzej Ręgowski i doradca byłego ministra Michała Boniego Agnieszka Boboli - była dyrektor GPI.

Reklama

Odejście Ręgowskiego i Boboli jest zdaniem rozmówców "Rzeczpospolitej" związane z problemami, które wyszły po przejęciu na początku tego roku przez CPI strategicznej platformy, na której działa e-administracja, tzw. ePUAP (Platformy Usług Administracji Publicznej).

Przez ostatnie lata, od listopada 2008 r., utrzymywaniem systemu zajmował się prywatny koncern informatyczny Comarch, który go zbudował. Teraz to CPI ma przejąć kontrolę i utrzymywanie wszystkich systemów informatycznych polskiej administracji i urzędów. "Dzięki temu zwiększy się jego bezpieczeństwo i stabilność" - wyjaśnia powody decyzji ministra Artur Koziołek, rzecznik resortu.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji | Michał Boni

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy