"Rzeczpospolita": Wulgarny portal dla gejów znika z sieci

Finansowany z budżetowych pieniędzy portal, zwierający opisy seksu analnego i instruktaż zażywania narkotyków, został zawieszony. To efekt publikacji „Rzeczpospolitej”.

"Strona czasowo niedostępna. Uruchomiona zostanie po przeanalizowaniu treści na niej zawartych. Osoby, które poczuły się urażone zawartością strony, przepraszamy" - taki komunikat znalazł się w portalu sekswmoimmiescie.pl, o którym pisała w poniedziałek "Rzeczpospolita".

Reklama

"Decyzja została podjęta po konsultacji z Krajowym Centrum ds. AIDS. Nie wiem jeszcze, przez jaki okres czasu portal będzie zawieszony. Nie ukrywam, że decyzja zapadła pod wpływem publikacji w "Rz" - mówi Yga Kostrzewa z działającego na rzecz mniejszości Stowarzyszenia Lambda Warszawa

Portal był elementem kampanii, która ma zachęcić gejów do stosowania prezerwatyw. Ruszyła w październiku i koordynuje ją osiem organizacji pozarządowych. Ich wkład to tylko 1,5 tys. zł. Reszta to pieniądze publiczne. Krajowe Centrum ds. AIDS przeznaczyło na ten cel ok. 90 tys. zł.

Jak przypomina gazeta, w zawieszonym portalu znajdowały się wulgarne opisy seksu analnego i instruktaż zażywania narkotyków.

Zdaniem prawników funkcjonowanie portalu było złamaniem prawa. "Portalem powinny zająć się służby. Informacje na temat narkotyków można traktować jako pomoc w ich zażywaniu, co jest złamaniem prawa. Przepisy zabraniają też prezentowania pornografii osobom, które sobie tego nie życzą" - alarmował karnista prof. Andrzej Zoll.Dowiedz się więcej na temat: homoseksualiści

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje