Reklama

Reklama

Schetyna dla "Rz": Mamy bardzo szeroką odpowiedź na PiS

"Platforma wywodzi się z Solidarności. Jesteśmy ugrupowaniem centrowym, jesteśmy państwowcami i chcemy łączyć konserwatywne wartości ze społeczną wrażliwością i tolerancją. (…)Wierzę w budowę konstrukcji politycznej od Nowackiej do Ujazdowskiego" – mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" lider PO Grzegorz Schetyna.

"PO jest ugrupowaniem o mocnym lewym i prawym skrzydle. Przełączenie się ugrupowania Barbary Nowackiej  do Koalicji Obywatelskiej otwiera przed nami nową przestrzeń. Nowacka otwiera PO na wrażliwość lewicową, społeczną i socjalną" - przekonuje w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Grzegorz Schetyna.

Reklama

Podkreśla jednocześnie, że Inicjatywa Polska wchodzi do koalicji, a nie do Platformy.

"PO wywodzi się wprost z Solidarności. (...) Jesteśmy ugrupowaniem centrowym, jesteśmy państwowcami i chcemy łączyć konserwatywne wartości ze społeczną wrażliwością i tolerancją. Koalicja Obywatelska jest platformą łączenia, nie dzielenia. Wierzę w budowę konstrukcji politycznej od Nowackiej do Ujazdowskiego. Potrzebujemy demokratycznej wspólnoty już teraz, już na wybory samorządowe. Mamy bardzo szeroką odpowiedź na PiS" - przekonuje lider PO.

"Biedroń ma problemy z polityczną autodefinicją"

Pytany przez Jacka Nizinkiewicza o słowa Roberta Biedronia, że "Koalicja Obywatelska jest oszustwem", Schetyna stwierdza, że Biedroń "ma problemy z polityczną autodefinicją".

"Atakuje ugrupowania demokratyczne przed wyborami samorządowymi, samemu w nich nie uczestnicząc. Nie można atakować swoich przyszłych koalicjantów" - stwierdza.

W jego opinii, jeśli Biedroń, atakując Koalicję Obywatelską, daje sygnał, że chce ją w przyszłości zastąpić, to powinien wziąć udział w wyborach samorządowych.

Zdaniem Schetyny, żadna opozycja nie może wzmacniać PiS. "Biedroń musi się zdecydować, czy chce bronić samorządów przed PiS, czy chce oddać ostatnie przyczółki wolności Kaczyńskiemu. Powtórzę, jestem w stanie współpracować z każdym szanującym wolność i demokrację, żeby obronić Polskę przed zawłaszczaniem jej przez PiS. Wróg nie jest po stronie opozycji" - deklaruje lider PO.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje