Reklama

Reklama

"SE": Morawiecki odbierze Wałęsie prezydencką emeryturę?

Kornel Morawiecki domaga się obniżenia emerytury byłemu prezydentowi Lechowi Wałęsie - informuje "Super Express". Zgodnie z pomysłem marszałka seniora, Wałęsa otrzymałby emeryturę na poziomie średniej krajowej, podobnie jak byli funkcjonariusze SB i UB zgodnie z przyjęta ustawą dezubekizacyjną.

Jak donosi "Super Express", Lech Wałęsa otrzymuje obecnie ok. 9 tys. zł prezydenckiej emerytury.

Reklama

Kornel Morawiecki chce z kolei dla byłego prezydenta emerytury "esbeckiej". Uważa bowiem, że ustawę dezubekizacyjną należy rozszerzyć również o tych, którzy poszli na układ z SB. "To byłoby najbardziej sprawiedliwe rozwiązanie" - apeluje marszałek senior.

"Niższa emerytura również dla współpracowników SB, a takim był Wałęsa, to byłaby dziejowa sprawiedliwość" - dodaje Morawiecki w rozmowie z "Super Expressem".

Jak podkreśla, Wałęsie należy się maksymalnie średnia emerytura, czyli ok. 2 tysięcy złotych miesięcznie.

Opinia biegłych dotyczące teczek TW "Bolka"

Tydzień temu Instytut Pamięci Narodowej poinformował, że z opinii biegłych grafologów Instytutu Sehna w Krakowie dotyczącej teczek TW "Bolek" wynika, że zobowiązanie do współpracy z Służbą Bezpieczeństwa podpisał Lech Wałęsa.

Wczoraj były prezydent po raz pierwszy odniósł się do ekspertyz.

"Przysięgam, że nigdy nie współpracowałem, ale miałem swoje metody walki" - powiedział w Gdańsku podczas konferencji prasowej. Zapowiedział, że jego prawnicy wystąpią prawdopodobnie o nową opinię grafologiczną dotyczącą akt TW "Bolka".

Więcej w "Super Expressie".

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL