Sondaż IBRiS dla "Rz": PO tuż za PiS

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dziś, Prawo i Sprawiedliwość nieznacznie wyprzedziłoby Platformę Obywatelską – wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". W Sejmie znalazłyby się jeszcze trzy siły polityczne.

W najnowszym sondażu przeprowadzonym przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych Prawo i Sprawiedliwość otrzymało 31,7 proc. głosów ankietowanych. Tuż za plecami partii rządzącej znalazła się Platforma Obywatelska - z 30 proc. poparcia.

PSL i Razem poza Sejmem

Reklama

Gdyby wyniki sondażu przekładały się na rezultat wyborów parlamentarnych, pięcioprocentowy próg wyborczy przekroczyłyby jeszcze trzy ugrupowania: Kukiz’15 (10,3 proc.), Nowoczesna (6,3 proc.) i Sojusz Lewicy Demokratycznej (5,2 proc.).

Poza Sejmem znalazłyby się natomiast: Polskie Stronnictwo Ludowe (4,4 proc.) i Partia Razem (3,4 proc.). Pozostali ankietowani nie wiedzieli, na kogo oddaliby głos.

Konieczne zmiany w rządzie

Podczas badania IBRiS zapytał także, czy powinno dojść do zmian w rządzie Beaty Szydło. Za rekonstrukcją opowiedziało się 43 proc. respondentów, 24,6 proc. odpowiedziało "raczej tak", 14 proc. - "raczej nie", 7,2 proc. - "zdecydowanie nie".

Co czwarty ankietowany nie miał w tej sprawie zdania.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje