Reklama

Reklama

"Super Express": Wojna w Platformie Obywatelskiej

Po Dolnym Śląsku dość nowego szefa PO Grzegorza Schetyny mają kolejne województwa. Do tego zapowiadany jest rozłam w Sejmie – twierdzi dziennik.

Marcin Torz na łamach "Super Expressu" prognozuje rozłam w Platformie Obywatelskiej. Zaczęło się od Dolnego Śląska. Zbuntowali się lokalni działacze, którzy nie chcą współpracować z Grzegorzem Schetyną. W efekcie PO straciła władzę w regionie - pisze.

Reklama

Do wolty doszło po tym, jak Schetyna odsunął z funkcji szefa regionu Jacka Protasiewicza i rozwiązał dolnośląskie struktury partii. Spora część działaczy postanowiła zdradzić nowego przewodniczącego partii - pisze "Super Express".

Podobnie może być w województwie lubuskim. "Mamy tam problem" - przyznaje w rozmowie z gazetą Piotr Borys, dyrektor biura krajowego PO.

"To, co się dzieje, to wina Schetyny" - nie ma wątpliwości poseł PO Stanisław Huskowski. W sejmowych kuluarach aż huczy od podobnych opinii. Są parlamentarzyści PO, którzy chcą opuścić partię i klub. Protasiewicz chce do tego przekonać była premier Ewę Kopacz.

Więcej w "Super Expressie".

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy