Reklama

Reklama

Prokurator u Giertycha

Warszawska Prokuratura Okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie budowy domu byłego wicepremiera i lidera LPR Romana Giertycha.

Śledztwo zostało wszczęte 29 października 2007 r. w sprawie podejrzenia oszustwa i samowoli budowlanej. Prokuraturę o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa zawiadomił związany z LPR przedsiębiorca Marian Brudzyński - który wykonywał prace budowlane na nieruchomości Barbary i Romana Giertychów.

Reklama

To nie jedyne kłopoty związane z okazałą, podwarszawską willą byłego wicepremiera. We wrześniu postępowanie kontrolne wszczął Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, w związku z podejrzeniem samowoli budowlanej polegającej na rozbudowie szamba. O tej "śmierdzącej sprawie" pisaliśmy 11 października w artykule "Kupa kłopotów Giertycha".

Choć Roman Giertych po przegranych z kretesem przez LPR wyborach zrezygnował ze wszystkich funkcji partyjnych w LPR wiele wskazuje, że prokuratorskie śledztwo nie ominie obecnych władz partii. Brudzyński bowiem w swoim piśmie do prokuratury poinformował, ze autorem części dokumentacji budowlanej jest obecny prezes LPR Sylwester Chruszcz.

Dowiedz się więcej na temat: Prokuratura Okręgowa | śledztwo | LPR | prokuratura

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje