Kaleta o aferze reprywatyzacyjnej: Popełniono wiele przestępstw

W warszawskim ratuszu panował bezwład decyzyjny i unikanie odpowiedzialności. Nie da się ukryć, że popełniono tam wiele przestępstw. Wielu urzędników ma postawione zarzuty, w tym korupcyjne - powiedział Sebastian Kaleta, członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się również do wczorajszej decyzji Komisji Weryfikacyjnej o uchyleniu decyzji reprywatyzacyjnej w sprawie Chmielnej 70. 

Reklama

Skrytykował działania miasta w sprawie działki na Chmielnej. W jego ocenie, jedyne, co miasto osiągnęło w tej sprawie to "totalna porażka". Zwrócił uwagę, że ratusz przez 5 lat nie wykrył, że wydał tak skandaliczną decyzję, na mocy której oddało bezprawnie nieruchomość wartą ponad 100 mln zł. osobom, które nigdy tej nieruchomości pozyskać nie powinny. 

Jego zdaniem, nie powinno być tak, że kluczowe decyzje są najpierw naświetlane przez media, badane przez organy ścigania, a dopiero potem sprawą zajmuje się organ administracji publicznej.

Gość Polskiego Radia 24 powiedział również, że wyjaśnienie procesów reprywatyzacji w innych miastach może być trudne, ponieważ toczyły się one w większości w latach dziewięćdziesiątych.

Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję reprywatyzacyjną prezydent Warszawy w sprawie działki pod dawnym adresem Chmielna 70. Odmówiono tym samym przyznania praw do działki trzem osobom, które o nie wystąpiły i uzyskały je w 2012 roku.

Dowiedz się więcej na temat: Sebastian Kaleta

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje