Reklama

Reklama

Kolejne zawiadomienie ws. reprywatyzacji w stolicy

​Burmistrz dzielnicy Praga-Północ złożył do prokuratury kolejne zawiadomienie ws. nieprawidłowości przy reprywatyzacji w Warszawie. Wniosek ponownie dotyczy jednej z kamienic przy ulicy Łochowskiej.

Wojciech Zabłocki wyjaśniał, że są wątpliwości co do procedury reprywatyzacyjnej . "Mamy tutaj do czynienia z próbą odzyskania kamienicy na osobę, która ostatnie czynności związane z nieruchomością podejmowała w 1942 roku" - mówił i dodał, że zwrot mógłby się wiązać z popełnieniem przestępstwa, dlatego zapadła decyzja o powiadomieniu prokuratury. 

Reklama

Wojciech Zabłocki powiedział, że w budynku mieszka ponad 20 rodzin, więc złożenie zawiadomienia jest też wyrazem troski o mieszkańców ze strony władz dzielnicy. 

W ubiegłym tygodniu burmistrzowie Pragi-Północ i Śródmieścia złożyli 6 zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa w sprawach reprywatyzacyjnych, m.in. przy reprywatyzacji kamienicy przy ul. Łochowskiej. 

Wówczas padła deklaracja o przygotowywaniu kolejnych wniosków do prokuratury.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy