Reklama

Reklama

Davis: Wielka Brytania chce swobodnego dostępu do rynku Unii

Minister ds. wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej (tzw. Brexitu) w rządzie Theresy May David Davis powiedział, że jego kraj chce swobodnego dostępu do jednolitego rynku UE - podaje "The Independent".

Premier Theresa May dodała, że Wielka Brytania chce również zahamowania liczby migrantów przybywających licznie na Wyspy w ramach jakiejkolwiek umowy.

Reklama

Jak podaje "The Independent" Davis zapowiedział, że Wielka Brytania będzie prowadzić rozmowy z krajami członkowskimi Unii w sprawie bezcłowego dostępu do jednolitego rynku. Davis, który będzie odgrywał wiodącą rolę w negocjacjach zaznaczył, że utrzymanie dobrych stosunków z Wielką Brytanią byłoby w interesie innych państw członkowskich UE.

Przywódcy europejscy, w tym kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Francois Hollande zgodnie twierdzą, że Wielka Brytania nie może wybierać korzyści z Unii Europejskiej, gdy zagłosowała już za jej opuszczeniem - informuje gazeta.

Nie będzie "twardej granicy"

Davis zapowiedział również, że nie będzie powrotu do "twardej granicy" pomiędzy Irlandią Północną i Republiką Irlandii, kiedy Wielka Brytania opuści UE.

- Mieliśmy wspólny obszar podróży między Zjednoczonym Królestwem i Irlandią wiele lat przed tym jak staliśmy się członkiem UE. Jest jasne, że nie chcemy "twardej granicy", nie chcemy powrotu do przeszłości i tworzenia niepotrzebnych barier w handlu - mówił Davis w artykule opublikowanym w czwartek w "Belfast Telegraph".

W referendum dotyczącym wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej opowiedziało się 51,9 procent Brytyjczyków.

Przeciwko wyjściu było 48,1 procent mieszkańców Wysp.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy