Reklama

Reklama

14 września 2018: Fakty dnia

Dymisja wiceministra inwestycji i rozwoju, ujawnienie szczegółów wynagrodzenia prof. Małgorzaty Gersdorf, zaginięcie oskarżonych o zamach na Siergieja Skripala. Sprawdź, co jeszcze wydarzyło się dziś w Polsce i na świecie.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o dymisji wiceministra inwestycji i rozwoju Pawła Chorążego. 

"Pan minister zdecydowanie zagalopował się w niektórych swoich wypowiedziach i to tyle, co mogę powiedzieć, bo to tematyka bardzo ważna" - powiedział szef rządu.

Reklama

W ostatnim czasie wiele komentarzy wywołały wypowiedzi Chorążego z debaty "Jakiej polityki integracyjnej potrzebuje Polska?". Wiceminister - jak podawały media - mówił m.in, że "napływ imigrantów do naszego kraju musi wzrosnąć, żeby utrzymać wzrost gospodarczy".

Więcej informacji tutaj. 

Gersdorf otrzymuje wynagrodzenie I prezesa SN

Jak poinformował zespół prasowy Sądu Najwyższego, wynagrodzenie prof. Małgorzaty Gersdorf nie uległo zmianie i otrzymuje je w takiej wysokości, jaka należy się I prezesowi SN. 

Jak dodano, prezesi izb zastępujący I prezesa SN podczas jego nieobecności, nie pobierają z tego tytułu żadnych dodatków.

Wynagrodzenie, o jakim mowa, wynosi prawie 30 tys. zł brutto. 

Więcej informacji tutaj. 

Zaginęli Rosjanie oskarżani o zamach na Skripala

Rosjanie podejrzewani o atak chemiczny w brytyjskim mieście Salisbury zaginęli. Poinformowała o tym szefowa telewizji RT Margarita Simonian. 

Dzień wcześniej kremlowska telewizja opublikowała wywiad z podejrzanymi, a dziś ich telefony nie odpowiadają i nie wiadomo, gdzie się oni znajdują. 

Władze Wielkiej Brytanii podejrzewają Aleksandra Pietrowa i Rusłana Boszyrowa o dokonanie zamachu na Siergieja Skripala i jego córkę Julię.

Więcej informacji tutaj. 

Watykan: Kościół przed wstrząsem podobnym do reformacji

"Nadużycia seksualne wśród duchowieństwa dotykają Kościół katolicki na całym świecie. Kościół czekają być może wstrząsy jak w czasach reformacji" - słychać w Watykanie.

"Zdajemy sobie sprawę z rozmiarów nadużyć seksualnych, które potwierdzają wyniki tego raportu. Jest to dla nas przygnębiające i zawstydzające" - oświadczył ordynariusz Trewiru bp Stephan Ackermann, pełnomocnik episkopatu Niemiec ds. nadużyć seksualnych.

Od 21 do 24 lutego biskupi będą omawiać w Watykanie konsekwencje nadużyć seksualnych wśród księży na całym świecie.

Więcej informacji tutaj.

Francja: Kierowca wjechał w tłum 50 osób w Nimes

 Dwie osoby zostały lekko ranne w nocy z czwartku na piątek w Nimes na południu Francji, gdy kierowca wjechał w tłum przechodniów, po czym jego samochód zatrzymał się na barierach bezpieczeństwa - poinformowały źródła związane ze sprawą.

Około godz. 1 w nocy 32-letni mężczyzna wjechał w tłum około 50 klientów jednego z barów, którzy znajdowali się na ulicy przed lokalem.

Więcej informacji tutaj.

Spadła siła huraganu Florence

Zbliżający się do południowo-wschodnich wybrzeży Stanów Zjednoczonych huragan Florence osłabł i obecnie ma kategorię pierwszą w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona - poinformowało amerykańskie Narodowe Centrum ds. Huraganów (NHC).

Więcej informacji tutaj.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje