16 maja 2018: Fakty dnia

Tomasz Komenda został uniewinniony przez Sąd Najwyższy, a teraz będzie domagał się wysokiego odszkodowania za 18 lat niesłusznego więzienia. Zobacz, co jeszcze wydarzyło się dziś w Polsce i na świecie.

Janina Ochojska nie została wpuszczona do Sejmu

Szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska w środę około godz. 14 nie została wpuszczona do budynku parlamentu, gdzie protestują osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie.

Reklama

"Pamiętam takie zasieki - ale nie z rąk, tylko z różnych barier - kiedy próbowaliśmy się dostać do oblężonego Sarajewa i w oblężonym Sarajewie czy Groznym, gdzie byłam niejednokrotnie. Sejm jest tak oblężony, że nie sposób się tam dostać, chyba wrócę z jakimś konwojem humanitarnym" - powiedziała Ochojska.   

Więcej tutaj

Sąd Najwyższy uniewinnił Tomasza Komendę

Sąd Najwyższy uniewinnił w środę Tomasza Komendę, skazanego prawomocnie w 2004 r. na 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie 15-latki. Mężczyzna spędził w więzieniu 18 lat.

Jak informował po posiedzeniu obrońca Komendy mec. Zbigniew Ćwiąkalski, o uniewinnienie przed SN zawnioskował zarówno on, jak i prokuratura.

Więcej tutaj

Teraz Tomasz Komenda będzie występował o wysokie odszkodowanie i zadośćuczynienie. Jego adwokat Zbigniew Ćwiąkalski powiedział na konferencji prasowej, że będzie to kwota przekraczająca 10 milionów złotych.

Więcej tutaj

Ciało ostatniego górnika odnalezione

"Ciało ostatniego odnalezionego górnika przetransportowane już na powierzchnię. To dla nas ogromna tragedia" - podała w komunikacie Jastrzębska Spółka Węglowa. Jej przedstawiciele zapewnili, że spółka otoczy bliskich odnalezionych górników należytą opieką. Prezes JSW powiedział, że dziękuje ponad 2,5 tys. osobom zaangażowanym w akcję w Zofiówce, szczególnie ratownikom.

Więcej tutaj

Były komendant policji zatrzymany przez CBA

- Nie ma równych i równiejszych, fakt pełnienia wysokiej funkcji w policji nie może oznaczać stosowania taryfy ulgowej - w ten sposób minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro skomentował informację o zatrzymaniu przez CBA byłego Komendanta Głównego Policji Zbigniewa M.

Zbigniew M. został zatrzymany dziś rano.

Więcej tutaj

Mazurek: Nagrody przekazali wszyscy czynni politycy

Wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek powiedziała w środę, że wszyscy czynni politycy, którzy są w parlamencie i byli zobligowani, żeby przekazać nagrody za pracę w rządzie byłej premier Beaty Szydło, przekazali je.

Nagród nie przekazały trzy osoby, ale one "już w polityce nie są" - dodała.

Więcej tutaj

Donald Tusk krytykuje Donalda Trumpa

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk skrytykował politykę USA i administrację prezydenta Donalda Trumpa. Na konferencji prasowej w Sofii przed szczytem UE-Bałkany Zachodnie Tusk powiedział, że w efekcie działań Trumpa UE "pozbyła się wszelkich złudzeń".

"Możemy podziękować prezydentowi Trumpowi, bo dzięki niemu w Europie pozbyliśmy się złudzeń. Dał nam do zrozumienia, że jeśli potrzebujesz pomocnej dłoni, to znajdziesz ją... na końcu własnego ramienia" - powiedział Tusk. 

Więcej tutaj

Forum ONZ: Spięcie między Izraelem a Palestyną

Po poniedziałkowych protestach na granicy Izraela i Strefy Gazy, w których zginęło 58 Palestyńczyków, przedstawiciele obu zwaśnionych stron nie szczędzili wzajemnych oskarżeń w siedzibie Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.

Pilną debatę w ONZ zwołano na wniosek Kuwejtu.

Więcej tutaj

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje