Reklama

Reklama

25 kwietnia 2017: Fakty dnia

Zapowiedź rewolucyjnych zmian w polskim więziennictwie, powołanie nowego szefa BOR i niepokojące wieści z Korei Północnej. Przedstawiamy podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia w kraju i na świecie.


Rewolucja w polskim więziennictwie

Reklama

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki wraz z gen. Kitlińskim przedstawili podczas konferencji w MS założenia planowanej kompleksowej reformy funkcjonowania SW i systemu resocjalizacji w Polsce. 

Według Jakiego, w Polsce ma powstać 5-6 nowoczesnych jednostek penitencjarnych. Pierwsza budowa ruszy już w tym roku. Zapowiedział też likwidację lub przekształcenie mniejszych więzień i aresztów, z których wiele powstało jeszcze w XIX wieku, a które często znajdują się w centrach miast, są nierentowne i trudne do pilnowania. Kitliński dodał, że oznacza to m.in. polepszenie warunków odbywania kar. Wskutek zmian nie zmniejszy się liczba dostępnych miejsc dla osadzonych.

Plany zakładają dalsze zwiększenie liczby pracujących więźniów, dzięki prowadzanemu już programowi pod nazwą "Praca dla więźniów". 

Więcej na temat planowanych zmian znajdziesz TUTAJ

Nowy szef BOR

Dotychczasowy komendant wojewódzki policji w Krakowie nadinspektor Tomasz Miłkowski od środy obejmie stanowisko szefa BOR - poinformowała we wtorek premier Beata Szydło.

"Pracujemy w tej chwili w rządzie nad zmianami dotyczącymi BOR. Dziś chcemy przedstawić człowieka, który będzie odpowiedzialny za wprowadzenie tych zmian" - powiedziała Szydło na konferencji prasowej.

Więcej na ten temat TUTAJ

Referendum w sprawie reformy edukacji? Głos Szydło

Wniosek o przeprowadzenie referendum było trzeba złożyć w odpowiednim momencie, obecnie jesteśmy w końcowej fazie wdrażania reformy i ktoś, kto chce to odwracać, będzie powodował chaos - powiedziała we wtorek premier Beata Szydło.

Więcej na ten temat TUTAJ

Jest zgoda na ekstradycję Pawła K. do Polski

Wiedeński sąd wydał dziś zgodę na ekstradycję do Polski Pawła K., podejrzanego o zamordowanie 18 lat temu Iwony Cygan.

Więcej na ten temat znajdziesz TUTAJ

Niepokojące wieści z Korei Północnej

Media w Seulu poinformowały, że Korea Północna rozpoczęła we wtorek zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia artylerii z wykorzystaniem ostrej amunicji. Mają one uczcić obchodzoną tego dnia 85. rocznicę utworzenia północnokoreańskich sił zbrojnych.

Więcej na temat działań Korei Północnej znajdziesz TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje