Groźni przestępcy wychodzą na wolność

Rzecznik więzienia: Mariusz Trynkiewicz złożył wniosek o ciepłą odzież

Mariusz Trynkiewicz złożył wniosek o przydzielenie mu ciepłej odzieży - poinformował rzecznik rzeszowskiego więzienia. Mjr Norbert Gaweł był pytany podczas konferencji prasowej o to, czy "Szatan z Piotrkowa" kierował do władz zakładu karnego jakieś prośby w związku z tym, że za kilka dni opuści zakład karny.

Wczoraj sąd zdecydował, że "Szatan z Piotrkowa" może wyjść na wolność 11 lutego. Będzie on jednak objęty działaniami operacyjno-rozpoznawczymi i nie może opuszczać kraju. 

Reklama

Rzecznik więzienia w Rzeszowie wyjaśnił, że służby odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa publicznego pracują nad tym, "żeby nie było żadnych zakłóceń" w najbliższych dniach. Dodał, że nie powinno być zakłóceń w ruchu w związku z poniedziałkową rozprawą Trynkiewicza. Kwestiami transportu mordercy na rozprawę będzie się zajmować policja konwojowa. 

Prosił o ciepłą odzież

Pozostałe służby, między innymi Służba Więzienna, szykują się na wtorek, czyli na dzień, w którym Mariusz Trynkiewicz opuści zakład karny. - Przygotowujemy się na wszelkie sytuacje, jakie mogą tutaj wystąpić, żeby zabezpieczyć porządek publiczny- zapewnił mjr Norbert Gaweł.

Zapytany o to, czy osadzony składał jakieś wnioski o pomoc, odpowiedział, że prosił o "przydzielenie mu odzieży, ponieważ nie miał odpowiedniej na tę porę roku". - Pozostałe kwestie nie są mi znane - dodał.

Wniosek dyrektora więzienia

W poniedziałek, 10 lutego, sąd będzie rozpatrywał wniosek dyrektora więzienia o uznanie Mariusza Trynkiewicza za osobę z zaburzeniami psychicznymi, stwarzającą zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób. 

Trynkiewicz to pedofil skazany w 1989 r. za zabójstwo czterech chłopców na karę śmierci, zamienioną potem na 25 lat więzienia.

Ustawa o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób weszła w życie 22 stycznia.

Umożliwia ona na mocy decyzji sądu cywilnego zastosowanie wobec takiej osoby, już po odbyciu przez nią kary więzienia, nadzoru prewencyjnego lub leczenia w ośrodku zamkniętym.

ak

Dowiedz się więcej na temat: kara więzienia | Trynkiewicz | Mariusz T.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy