39 Syryjczyków zatrzymano w pobliżu granicy z Serbią

Służby bułgarskie zatrzymały 39 Syryjczyków w lesie koło miasta Pernik na zachodzie kraju - powiadomiły w piątek władze lokalne. Imigranci nie mieli ze sobą dokumentów. Najpewniej próbowali przedostać się do Serbii, lecz pozostawiono ich na trasie.

Gubernator obwodu Pernik Irena Sokołowa powiedziała, że zatrzymani są obecnie na posterunku policji, gdzie pobrane zostaną od nich odciski palców w celu identyfikacji. Jak dodała, zatrzymani przeszli wstępne rozmowy i procedury wymagane do przyznania statusu uchodźcy. Według policji cała grupa - 20 mężczyzn, 14 kobiet i pięcioro dzieci - to Syryjczycy.

Reklama

W czwartek w Sofii podczas operacji policyjnej zatrzymano ponad 160 nielegalnych imigrantów, którzy przedostali się do Bułgarii przez granicę z Turcją.

Według danych MSW, w Sofii od początku roku zarejestrowano 16 tys. imigrantów, z których połowa została zatrzymana za nielegalny pobyt. Eksperci szacują jednak, że dane te są zaniżone i można mówić nawet o 50 tysiącach imigrantów, którzy od początku roku dotarli do Bułgarii.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje