Reklama

Reklama

Austria: Tysiąc uchodźców na przejściu granicznym

Około tysiąca uchodźców dotarło w nocy z piątku na sobotę z Węgier do Austrii przez przejście graniczne Heiligenkreuz na południu kraju związkowego Burgenland - poinformowała austriacka policja.

Według niej przybysze przewożeni są autobusami do Wiednia i Grazu. Władze  oczekują, że w ciągu soboty do Heiligenkreuz przybędzie "kilka tysięcy" migrantów - napisała austriacka agencja APA.

Także na przejściu Nickelsdorf na północy Burgenlandu pojawili się rano pierwsi uchodźcy. Policja oczekuje, że w najbliższych godzinach dotrze tam tysiąc ludzi. Autobusy mają ich zabrać na Dworzec Zachodni w Wiedniu. Na innych austriackich przejściach granicznych panował w nocy spokój.

Reklama

Władze Chorwacji skierowały w piątek migrantów ku granicy węgierskiej, a z Węgier odesłano ich następnie do Austrii. W piątek wieczorem między Chorwacją i Węgrami pojawiło się napięcie. Według strony węgierskiej, z powodu podejrzeń o naruszenie przepisów granicznych zatrzymano chorwacki pociąg z uchodźcami, rozbrajając eskortujących go policjantów i aresztując maszynistę.

Rzeczniczka chorwackiej policji zdementowała te doniesienia twierdząc, iż nikogo nie rozbrojono ani nie zatrzymano, a policjanci powrócili do Chorwacji.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje