Reklama

Reklama

"Chaos i amatorszczyzna. Rzecznik rządu osłabia taktykę negocjacyjną Polski"

Chaos i amatorszczyzna - takie zarzuty Prawo i Sprawiedliwość kieruje pod adresem rzecznika rządu. Wczoraj w jednej z komercyjnych stacji radiowych Cezary Tomczyk zapowiedział, że Polska jest przygotowana na każdą liczbę uchodźców i "weźmie na klatę" wszystkie decyzje w tej sprawie.

Rzecznik sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości Marcin Mastalerek powiedział na konferencji prasowej, że ta wypowiedź osłabia naszą pozycję negocjacyjną przed szczytem w Brukseli, 23 września.

Reklama

- To pokazuje chaos i destabilizację, to jest po prostu amatorszczyzna - podkreślił Marcin Mastalerek. Rzecznik sztabu PiS wskazywał, że w Brukseli i innych europejskich stolicach politycy z pewnością śledzą nasze media, więc mają już rozeznanie na temat polskiego stanowiska w sprawie uchodźców.

- Ten rząd pokazał, że nie jest już w stanie prowadzić skutecznej polityki i udowadnia to każdego dnia - zakończył Mastalerek. Cezary Tomczyk mówił też, że 12 tysięcy uchodźców, których ma przyjąć Polska, to "sprawiedliwy podział". Nie chciał jednak potwierdzić, czy nasz kraj zaakceptuje tę liczbę.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje