Reklama

Reklama

Hiszpania: Przyjmiemy legalnych migrantów i damy im zawód

Hiszpański rząd pracuje nad propozycją, którą chce przedstawić Komisji Europejskiej: za każdego odesłanego nielegalnego imigranta Madryt byłby gotów przyjąć legalnego tej samej narodowości i zapewnić mu zdobycie zawodu, aby po powrocie do swego kraju mógł dla niego pracować.

Jak powiedział hiszpański sekretarz stanu ds. Unii Europejskiej Luis Aguiriano Nalda w piątkowym wywiadzie dla agencji EFE, Hiszpania chce zaproponować krajom, z których przybywają do niej imigranci, że jest gotowa w zamian za każdego nielegalnego imigranta odesłanego do kraju pochodzenia przyjąć imigranta legalnego, którego przyślą władze tego kraju.

Potrzeba rozwoju gospodarczego

Reklama

"Każdemu z nich zapewnimy możliwości nauki, aby po powrocie mógł przyczynić się na miejscu do ekonomicznego i społecznego rozwoju swej ojczyzny" - dodał Aguiriano.

Podkreślił, że kluczem do rozwiązania problemu imigracji jest zapewnienie rozwoju gospodarczego i polepszenie warunków życia w krajach, z których imigranci pochodzą, inaczej bowiem nie sposób stawić czoła zjawisku masowej imigracji.

Zdaniem hiszpańskiego sekretarza stanu ds. UE należy zacząć od rozróżnienia między "biednymi ludźmi, którzy proszą o azyl, ponieważ uciekają przed wojnami, a tymi, którzy przybywają w poszukiwaniu pracy; tych ostatnich też rozumiemy, ale dobroczynność również ma swoje granice".

Debata w Salzburgu

Hiszpania wraz z Włochami, Maltą, Irlandią, Francją, Niemcami, Luksemburgiem, Grecją, Holandią, Belgią, Austrią i Portugalią była jednym z dwunastu krajów, których przedstawiciele spotkali się 24 sierpnia w Brukseli, aby zastanowić się nad rozwiązaniem problemu imigrantów przybywających do Europy przez Morze Śródziemne.

W przyszły czwartek członkowie UE mają przeprowadzić nieformalną debatę na ten temat w Salzburgu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje