Reklama

Reklama

Napływem migrantów kierują dżihadyści?

Napływem migrantów drogą morską do Włoch kieruje tak zwane Państwo Islamskie – podejrzewa włoski minister sprawiedliwości Andrea Orlando. Szef resortu mówił o tym w parlamencie, a teraz powtarza swoją opinię w wywiadzie dla dziennika "Corriere della Sera".

"Nie można wykluczyć, że tak zwane Państwo Islamskie odgrywa rolę w napływie migrantów do Europy" - mówi minister w rozmowie z największym włoskim dziennikiem. Jak dodaje, od kilku tygodni prowadzone jest dochodzenie w tej sprawie.

Reklama

"Nie znaleźliśmy 'dymiącego pistoletu', ale istnieją poszlaki, na które zwrócił uwagę także szef krajowej prokuratury do walki z terroryzmem Franco Roberti" - mówił minister.

Komentatorzy zwracają uwagę, że prokurator do niedawna wykluczał jakikolwiek związek tak zwanego Państwa Islamskiego i terroryzmu z imigracją.

"Zmienił zdanie między innymi na podstawie podejrzeń, że są organizacje, które finansują swoją działalność z przemytu uchodźców, wybierając również ich kraj przeznaczenia" - mówi Andrea Orlando, który swoją środową relację w parlamencie szczegółowo uzgodnił z prokuratorem Robertim.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: dżihadyści | migranci | Włochy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje