Reklama

Reklama

Niemiecki minister finansów: Musimy dramatycznie obniżyć liczbę uchodźców

Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble wezwał w środę do "dramatycznego" ograniczenia liczby imigrantów, gdyż w przeciwnym razie Niemcy nie poradzą sobie z tym problemem; ostrzegł przed utratą znaczenia przez Europę w wyniku kryzysu uchodźczego.

"Musimy dramatycznie obniżyć liczbę uchodźców, gdyż inaczej nie damy rady" - powiedział Schaeuble w Berlinie agencji dpa.

Reklama

Szef resortu finansów ostrzegł, że Europa może stracić swoją pozycję w świecie, jeżeli nie zdoła szybko rozwiązać kryzysu spowodowanego napływem uchodźców. "Musimy starać się o to, by Europa traktowana była nadal jak kontynent mający znaczenie" - zauważył polityk CDU. "Nie ma alternatywy do rozwiązania europejskiego" - podkreślił Schaeuble.

Schaeuble jest najbardziej doświadczonym politykiem w rządzie kanclerz Angeli Merkel. W przeszłości krytykował pośrednio szefową rządu za otwarcie na początku września granicy dla uchodźców, sugerując, że postąpiła jak "nieostrożny narciarz, który wywołał lawinę".  

Merkel jest przeciwna podejmowaniu przez kraje UE na własną rękę, tak jak ostatnio w Austrii, kroków mających ograniczyć liczbę imigrantów. Jej zdaniem problem imigrantów można rozwiązać tylko w skali całej Unii, przy współpracy z Turcją.

Porozumienie z Ankarą ma się przyczynić do uszczelnienia granicy grecko-tureckiej, co zdaniem Berlina zahamuje falę uchodźców z Bliskiego Wschodu.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje