Reklama

Reklama

Rodzina uchodźców zamieszkała w watykańskim apartamencie

W apartamencie w pobliżu bazyliki Świętego Piotra zamieszkała czteroosobowa rodzina uchodźców z Syrii, jej przyjęcie zdeklarował wcześniej sam papież Franciszek. Informacje na ten temat pochodzą z urzędu papieskiego jałmużnika, który zajął się udzieleniem Syryjczykom gościny.

Urząd arcybiskupa Konrada Krajewskiego ogłosił w piątek, że rodzina z dwojgiem dzieci pochodzi z Damaszku i jest pod opieką watykańskiej parafii świętej Anny.

Reklama

Władze Włoch nie zdecydowały jeszcze, czy ludzie ci otrzymają status uchodźców. Na razie Watykan wystąpił o ich międzynarodową ochronę. Zgodnie z przepisami przez 6 pierwszych miesięcy od złożenia wniosku o azyl osoby, które zwróciły się o taką ochronę, nie mogą pracować. Dlatego też, jak wynika z informacji przekazanych w Watykanie, w tym czasie rodzina ta będzie otrzymywać pomoc od wspólnoty parafialnej.

Wiadomo też, że Syryjczycy dotarli do Włoch w niedzielę 6 września, a więc w dniu, kiedy Franciszek podczas spotkania na południowej modlitwie Anioł Pański zaapelował do parafii, seminariów i klasztorów w całej Europie o przyjęcie uchodźców. Papież zapowiedział wtedy jednocześnie, że przyjmą ich także dwie watykańskie parafie.

Urząd jałmużnika podkreślił, że nie ujawni tożsamości rodziny i o to samo poprosił media.

Oczekiwana jest również druga rodzina uchodźców, którzy będą pod opieką bazyliki Świętego Piotra.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy