Rozpoczęła się likwidacja "Dżungli" w Calais

Rozpoczęła się likwidacja nielegalnego obozu migrantów w Calais w północnej Francji. Tak zwana "Dżungla" to największe takie obozowisko w Europie.

W obozie przebywa w tej chwili niemal sześć i pół tysiąca migrantów. Zostaną oni podzieleni na cztery grupy - dorosłych, samotnych nieletnich, rodziny i niepełnosprawnych lub chorych.

Reklama

Każda z tych osób, poza małoletnimi, ma prawo wyboru jednego spośród dwóch zaproponowanych jej ośrodków we Francji, do których zostaną przewiezieni.

Na dzisiaj zamówiono sześćdziesiąt autokarów, na wtorek - czterdzieści pięć, a na środę - czterdzieści. Nieletni mają być umieszczeni w ośrodku w Calais, bo trwają negocjacje z Wielką Brytanią w sprawie przyjęcia tych dzieci, których rodziny mieszkają na Wyspach Brytyjskich. Londyn jest temu niechętny. Na razie przyjął zaledwie kilkunastu młodocianych. W "Dżungli" mieszka ich tysiąc trzystu.

Do akcji zmobilizowano ponad tysiąc dwustu policjantów i żandarmów, gdyż istnieją obawy, że mogą wybuchnąć zamieszki, wywołane przez działaczy organizacji lewackich i pro-imigracyjnych.

Większość mieszkańców "Dżungli" już wcześniej zgodziła się na przeniesienie do rozrzuconych po całej Francji ośrodków, w których mają zapewnioną pomoc medyczną i administracyjną.

Dowiedz się więcej na temat: Calais

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy