Reklama

Reklama

Sondaż: Ponad połowa Polaków przeciwna przyjmowaniu uchodźców

Według najnowszego sondażu Millward Brown SA przeprowadzonego dla Faktów TVN i TVN24, aż 56 proc. ankietowanych jest przeciwko przyjmowaniu uchodźców z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki.

Odmiennego zdania jest 38 proc. badanych.

Powiększający się kryzys imigracyjny skłania większość Polaków do negatywnego nastawienia względem przyjmowania uchodźców do Polski. Sondaż przeprowadzony na początku września wskazywał, że nieprzychylnych uchodźcom jest 43 proc. badanych (wzrost o 13 punktów procentowych). O 13 punktów procentowych spadła również liczba chętnych do pomocy imigrantom.

Reklama

Z kolei, wg badania przeprowadzonego przez IBRiS w dniach 4-5 września, przeciw przyjmowaniu uchodźców opowiadał się co czwarty Polak (26 proc.). 37 proc. wprawdzie by się na to zgodziło, ale pod warunkiem, że ONZ lub UE dadzą pieniądze na utrzymanie przyjezdnych, a 10 proc. ugościłoby tylko chrześcijan. 4 proc. stawiało inne warunki.

Pytani o przyjęcie uchodźcy do własnego domu, badani w większości (61 proc.) odpowiadali twardo: "nie". Bezwarunkowo zgadzało się na to 7 proc. 16 proc. mówiło "tak", ale pod warunkiem, że państwo zapewni środki na utrzymanie gościa, a 6 proc. wskazywało, że musiałby to być chrześcijanin. Także 6 proc. stawiało inne warunki.Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy