Reklama

Reklama

Szwajcaria przyjmie do 1500 uchodźców z Włoch i Grecji

​Szwajcaria przyjmie do 1500 uchodźców przebywających obecnie we Włoszech i w Grecji, włączając się do przedstawionego w maju przez Komisję Europejską programu rozmieszczenia 40 tys. migrantów - podały w piątek źródła rządowe.

Szwajcaria nie jest członkiem Unii Europejskiej, lecz jest w strefie Schengen. W piątek rząd potwierdził, że jest przygotowany na przyjęcie półtora tysiąca uchodźców, którzy zostali zarejestrowani we Włoszech i Grecji.

Reklama

Szwajcaria zobowiązała się również do zwiększenia o 70 mln franków szwajcarskich (ponad 73 mln dolarów) funduszy pomocowych przeznaczonych dla osób dotkniętych kryzysami w Syrii, Iraku i Rogu Afryki.

Prezydent Szwajcarii Simonetta Sommaruga powiedziała, że funkcjonariusze straży granicznej są przygotowani na zwiększenie wyrywkowych kontroli. - Ale na tym etapie nie ma u nas potrzeby systematycznych kontroli granicznych - podkreśliła.

Szwajcaria zgodnie z umowami z 1999 roku zobowiązała się do minimalnego wprowadzania postanowień dotyczących dorobku prawnego UE, obejmujących wszystkie traktaty, orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości, a także ogólne zasady prawa wspólnotowego.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy