Reklama

Reklama

Węgry rozszerzają stan kryzysowy na tereny graniczące ze Słowenią

Węgry podtrzymują twarde stanowisko w sprawie kryzysu migracyjnego. W piątek ogłosiły stan kryzysowy w dwóch kolejnych województwach: graniczącym ze Słowenią i Chorwacją komitacie Zala na przedgórzu Alp i komitacie Vas graniczącym z Austrią i Słowenią.

Stan kryzysowy obowiązuje już łącznie w sześciu komitatach. Wcześniej ogłoszono go w graniczących z Chorwacją komitatach Baranya i Somogy, komitacie Csongrad na granicy z Serbią i Rumunią oraz w graniczącym z Serbią komitacie Bacs-Kinkun.

Reklama

Stan kryzysowy ma w nich trwać pół roku i może być przedłużony. Oznacza, że nasilone mają być kontrole graniczne, a policja i wojsko mają przejąć rejestrowanie ubiegających się o azyl.

Stan kryzysowy w dwóch komitatach na południu kraju Węgry ogłosiły we wtorek po zamknięciu granicy serbsko-węgierskiej i wprowadzenia zaostrzonych przepisów dotyczących nielegalnego przekraczania granicy. Gdy migranci ruszyli na północ Europy, do Niemiec i Skandynawii, przez Chorwację i Słowenię, poinformowały o rozszerzeniu stanu kryzysowego na terytoria sąsiadujące z tymi państwami i Austrią, która jest kolejnym krajem tranzytowym.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy