Kanonizacja Jana Pawła II

Ambasador Piotr Nowina-Konopka o kanonizacji Jana Pawła II

Polska dyplomacja w Rzymie przygotowuje się do kanonizacji Jana Pawła II, który zostanie wyniesiony na ołtarze 27 kwietnia wraz z Janem XXIII. Ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Piotr Nowina-Konopka powiedział, że może przybyć nawet kilka milionów osób.

Nowy polski ambasador przy Watykanie poinformował, że o kanonizacji rozmawiał w grudniu z prezydentem Bronisławem Komorowskim. - W Kancelarii Prezydenta powołany został specjalny zespół zobowiązany do pilotowania strony organizacyjno-logistycznej wyjazdu polskiej delegacji państwowej do Rzymu- wyjaśnił Piotr Nowina-Konopka.

Reklama

Położył nacisk na to, o czym informowała wcześniej Prefektura Domu Papieskiego, że nie są przewidywane żadne karty wstępu dla pielgrzymów, uczestników mszy kanonizacyjnej na placu Świętego Piotra.

Polski dyplomata zwrócił uwagę na to, że nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że w Rzymie można się spodziewać 3-5 milionów pielgrzymów, przede wszystkim rodaków obu kanonizowanych papieży. Ale przybędą także - dodał - liczne grupy i indywidualni pielgrzymi spoza Włoch i Polski.

- Potwierdzają mi to koledzy-ambasadorowie akredytowani przy Stolicy Apostolskiej - powiedział Nowina-Konopka.

Jego zdaniem bardzo dobrą decyzją było przesunięcie terminu kanonizacji planowanej początkowo na grudzień 2013 roku na koniec kwietnia, bo to - jak stwierdził - gwarantuje zdecydowanie lepszą pogodę uczestnikom uroczystości.

Ponadto poinformował, że ambasada RP przy Stolicy Apostolskiej planuje organizację kilku wydarzeń z okazji kanonizacji, dotyczących zarówno Jana Pawła II, jak i Jana XXIII oraz Polski.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje