Kanonizacja Jana Pawła II

Gdyby nie został papieżem, byłby polskim Mandelą

Gdyby Karol Wojtyła nie został papieżem, na pewno byłby polskim Mandelą, powiedział jeden z uczestników prezentacji w Rzymie książki pod tytułem "Jan Paweł II i koniec komunizmu”. Mówi ona o polskich przemianach w latach 1978-1989, liczy pięćset stron i jest owocem wieloletniej pracy młodego włoskiego historyka Massimiliano Signifredi.

Wysoko ocenił ją biograf Jana Pawła II profesor Andrea Riccardi. To on wyraził przekonanie, że Karol Wojtyła miał wszelkie zadatki, ażeby być polskim Nelsonem Mandelą. Gdyby nie został księdzem, biskupem, kardynałem, a na końcu papieżem. Riccardi z uznaniem wyraził się o uwzględnieniu przez autora wątku finansowania "Solidarności" także przez papieża i Watykan. Dzięki tej "rzece pieniędzy", jak podkreślił, polska rewolucja obyła się bez kropli krwi.
Odpowiadając na słowa wdzięczności za zajęcie się historia naszego kraju, Massimiliano Signifredi powiedział, że jako Włoch dziękuje Polakom za to, że mają tak ciekawą historię. Włoski historyk dodał, że Jan Paweł II niewątpliwie był jej największą postacią.

Dowiedz się więcej na temat: papież | Jan Paweł II

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje