Kanonizacja Jana Pawła II

Prasa: Kieszonkowcy zagrożeniem dla uczestników kanonizacji

Rzym, oczekujący na setki tysięcy pielgrzymów na kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII 27 kwietnia opanowany jest przez kieszonkowców - ostrzega we wtorek "Corriere della Sera". Stanowić oni będą największe zagrożenie dla spokojnego przebiegu uroczystości.

Gazeta na rzymskich stronach pisze wręcz o najeździe gangów kieszonkowców z całej Europy na Wieczne Miasto w tych dniach. Są wśród nich również wyspecjalizowane bandy z Ameryki Południowej. Ich działalność w tych dniach wzmaga się - odnotowała policja, która od początku roku na gorącym uczynku zatrzymała w stolicy ponad 300 złodziei.

W związku z napływem pielgrzymów z całego świata miasto patrolować będzie znacznie większa niż zwykle liczba policjantów i karabinierów, sprowadzonych również z innych części Włoch.

Reklama

Kieszonkowcy grasujący w rejonie Watykanu oraz najbardziej obleganych zabytków mogą zamienić w koszmar życie pielgrzymów, przyjeżdżających na kanonizację - podkreśla dziennik. Zauważa, że to od tego, jak siły porządkowe uporają się z tym problemem, będzie zależeć to, czy naprawdę - jak deklarują władze - Rzym przygotowany jest na masowy przyjazd wiernych na kanonizację.

Dowiedz się więcej na temat: Włochy | Watykan | kanonizacja | kieszonkowcy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje