Reklama

Reklama

Kataklizm w Japonii

Japonia: Znaleziono dwie żywe osoby pod gruzami

80-letnią kobietę i jej 16-letniego wnuka znaleziono żywych w zniszczonym domu w mieście Ishinomaki na północnym wschodzie Japonii, dziewięć dni po nawiedzeniu tego kraju przez katastrofalne trzęsienie ziemi - podała telewizja publiczna NHK.

NHK informuje, powołując się na policję w prefekturze Miyagi, że znalezieni ludzie byli słabi, ale przytomni. - Zostali przetransportowani helikopterem do szpitala - powiedział rzecznik policji w Ishinomaki.

Reklama

NHK informuje, że oboje zostali uwięzieni w kuchni swojego domu i przeżyli, żywiąc się jogurtem oraz inną żywnością z lodówki.

Wnukowi udało się po pewnym czasie wdrapać na dach domu i zwrócić na siebie uwagę ekipy w śmigłowcu ratunkowym. Chłopak był bardzo wychłodzony, drżał i nie miał czucia w lewym ramieniu.

W trzęsieniu ziemi z 11 marca zginęły według najnowszych danych 8 133 osoby, a 12 272 jest uznawanych za zaginione.

Najwięcej ofiar jak na razie jest w prefekturze Miyagi. Tamtejsza policja podała, że tylko w tej prefekturze mogło zginąć ponad 15 tys. osób. W przybrzeżnym mieście Minamisanriku zaginęło 9,5 tys. z ok. 17 tys. mieszkańców. Następne pod względem strat w ludziach są prefektury Iwate i Fukushima.

Dowiedz się więcej na temat: ziemie | telewizja publiczna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje