Reklama

Reklama

Kim Dzong Il nie żyje

Korea Płn. proponuje Korei Płd. rozmowy ws. uciekinierów

Północnokoreański Czerwony Krzyż zaproponował rozmowy w sprawie decyzji Korei Płd., która pozwoliła pozostać na południu czterem z 31 obywateli Północy, których łódź rybacka w ubiegłym miesiącu zdryfowała na wody Korei Płd.

Korea Płn. odmówiła w piątek przyjęcia z powrotem 27 pozostałych swoich obywateli, którzy zdecydowali się wrócić do kraju i domaga się powrotu całej grupy.

Reklama

Korea Płn. poinformowała w wydanym w poniedziałek oświadczeniu, że przedstawiciele Czerwonego Krzyża sprowadzą członków rodzin Koreańczyków, którzy chcą zostać na południu do znajdującej się na granicy pomiędzy oboma państwami miejscowości Panmundżom w środę.

Seul zapowiada, że nie zamierza wydawać czterech uciekinierów.

W sobotę Phenian, który przekonuje, że czterech pasażerów łodzi zostało zmuszonych do pozostania na południu wbrew ich woli, zagroził, że użyje "wszystkich możliwych środków", by sprowadzić ich z powrotem.

Miesiąc temu straż przybrzeżna Korei Płd. znalazła 31 obywateli Północy w małej łodzi, która zdryfowała przez granicę na Morzu Żółtym u zachodnich wybrzeży Półwyspu Koreańskiego.

Seul poinformował, że cztery osoby, w tym kapitan łodzi, zdecydowały się zostać w Korei Płd.

Dowiedz się więcej na temat: Łódź | Czerwony Krzyż | Korea Północna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy