Reklama

Reklama

Koronawirus w Chinach. Odnotowano kolejne przypadki zakażenia SARS-CoV-2

W ciągu ostatnich 24 godzin w Chinach kontynentalnych potwierdzono 31 nowych przypadków koronawirusa i cztery zgony - poinformowała w piątek Narodowa Komisja Zdrowia. Jak powiedział szef organizacji Partii Komunistycznej w Wuhanie Wang Zhonglin - wciąż istnieje duże ryzyko odrodzenia się epidemii, zarówno z powodu zagrożeń wewnętrznych jak i zewnętrznych.

Wszystkie przypadki śmiertelne nastąpiły w mieście Wuhan, w prowincji Hubei, gdzie rozpoczęła się pandemia.

Reklama

Narodowa Komisja Zdrowia poinformowała też o wykryciu koronawirusa u 60 osób, które nie wykazywały żadnych objawów.

Środki ostrożności zachowane

Mieszkańcy Wuhanu, miasta w środkowych Chinach, w którym rozpoczęła się pandemia koronawirusa, powinni wzmocnić środki ochrony osobistej i unikać wychodzenia na zewnątrz bez potrzeby - powiedział szef miejscowej organizacji Partii Komunistycznej Wang Zhonglin. Podobne środki ostrożności obowiązują w całych Chinach.

Według opublikowanego przez władze Wuhan oświadczenia, wciąż istnieje duże ryzyko odrodzenia się epidemii, zarówno z powodu zagrożeń wewnętrznych jak i zewnętrznych.

"Dlatego konieczne jest utrzymanie w mocy posunięć zapobiegawczych i kontrolnych" - dodał Zhonglin.

Władze Wuhanu zamierzają 8 kwietnia rozluźnić ograniczenia w podróżowaniu do i z miasta oraz w przemieszczaniu się na jego terenie, ale Wang ostrzegł, że dzielnice mieszkalne powinny nadal utrzymać środki ostrożności.

Koronawirus wciąż groźny

Jak poinformowała agencja Xinhua, w najbliższą sobotę naród odda hołd "męczennikom, którzy zginęli w walce z pandemią". Przez trzy minuty od godz. 10 rano czasu miejscowego (3 nad ranem czasu polskiego) w całym kraju uruchomione zostaną syreny alarmowe, a pociągi, statki i samochody włączą sygnały dźwiękowe.

Reuter zauważa, że mimo oznak słabnięcia pandemii również władze centralne w Pekinie zalecają zachowanie czujności i utrzymanie środków ostrożności, bowiem codziennie notowane są dziesiątki nowych przypadków COVID-19 wśród podróżnych przybywających z zagranicy.

Znaczny spadek nowych zachorowań w Chinach kontynentalnych, będących rezultatem drastycznych restrykcji, pozwolił na stopniowe odradzanie się produkcji przemysłowej, ale nie ustają obawy przed drugą falę epidemii.

Dotychczas w Chinach zarejestrowano łącznie 81 589 przypadków zachorowań (bez osób bezobjawowych) oraz 3318 zgonów. Na całym świecie liczba zakażonych przekroczyła milion, 52 tys. osób zmarło. 

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy