Reklama

Reklama

​Lombardia: Miasteczko w epicentrum epidemii wolne od koronawirusa

Ferrera Erbognone - miasteczko w epicentrum epidemii w Lombardii - nie zgłosiło ani jednego zakażonego koronawirusem. Ten fenomen postanowili zbadać naukowcy - podaje włoska prasa.

Nad ciekawym zjawiskiem pochyliły się także media z innych krajów - m.in. brytyjski "Daily Express".

Reklama

Jak czytamy, Ferrera Erbognone to niewielkie miasteczko w Lombardii. Zamieszkuje je ok. 1000 osób. Mimo szerzącej się epidemii koronawirusa, mieszkańcy miasteczka nie odczuwają skutków, z jakimi zmaga się pozostała część regionu.

Dlaczego? Na to pytanie stara się odpowiedzieć grupa naukowców z miejscowego instytutu. Burmistrz Giovanni Fassina ogłosił, że każdy mieszkaniec miasteczka może dobrowolnie poddać się badaniom, które pozwolą naukowcom sprawdzić, czy brak zachorowań w tym miejscu to przypadek, czy kombinacja specyficznych czynników.

Burmistrz zastrzega, że jego zdaniem, sytuacja ta nie wynika z genetycznych uwarunkowań mieszkańców jego gminy. "Jest to raczej przypadek albo wynik bardzo rygorystycznego przestrzegania środków ostrożności" - komentuje w rozmowie z prasą.

Naukowcy ustalą, jak wiele osób z badanej populacji miało kontakt z wirusem w bezobjawowej formie i czy doszło do uodpornienia się organizmów na niebezpieczny patogen. Wiedza na temat nabycia odporności na koronawirusa to jedna z kluczowych kwestii, jakimi zajmują się dziś naukowcy na całym świecie.

We Włoszech z powodu koronawirusa zmarło już 11 591 osób. Najtrudniejsza sytuacja panuje na północy kraju - w Lombardii. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje