Reklama

Reklama

Papież przeszedł pustymi ulicami Rzymu, modlił się przed cudownym Krucyfiksem

To był bardzo wymowny widok. Papież Franciszek przeszedł ulicami niemal pustego Rzymu i pomodlił się najpierw w znanym kościele Santa Maria Maggiore, a potem w San Marcello al Corso przez cudownym Krucyfiksem – o zakończenie pandemii koronawirusa. Także za zmarłych, za chorych i lekarzy, którzy walczą o ich zdrowie i życie.

W bazylice Matki Bożej Większej (Santa Maria Maggiore) Franciszek modlił się przed obrazem Matki Bożej Salus populi Romani. To tam Franciszek udaje się w ważnych momentach pontyfikatu. O wizycie poinformował dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni.

Reklama

Potem papież przeszedł pieszo do kościoła San Marcello al Corso, gdzie znajduje się cudowny Krucyfiks. Jak przypomina Bruni, "w 1522 roku był on niesiony w procesji przez dzielnice miasta, aby ustała wielka zaraza w Rzymie".

"W swojej modlitwie Ojciec Święty prosił o ustanie pandemii, która dotyka Włochy i świat, błagał o uzdrowienie wielu chorych, pamiętając o licznych ofiarach minionych dni oraz prosił o to, aby ich rodziny i przyjaciele znaleźli pocieszenie i otuchę" - napisał rzecznik.

Franciszek modlił się również za pracowników służby zdrowia: lekarzy, pielęgniarki i pielęgniarzy oraz wszystkich, którzy w tych dniach zapewniają społeczeństwu funkcjonowanie.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL